La FCM guardona el Moto Club Igualada

Aquest dissabte es van dur a terme l’acte de lliurament de premis de la Federació Catalana de Motociclisme on el Moto Club Igualada i els seus pilots van tenir un lloc molt destacat. En total el Moto Club Igualada es va endu ni més menys que 10 premis, entre els quals destaca el premi a la millor organització d’esdeveniment esportiu per a la IV Endurada de l’Anoia celebrada a Hostalets de Pierola. Una cursa que no hagués pogut ser una realitat sense l’ajuda de l’Ajuntament d’aquest poble, així com els seus veins que ens varen donar un cop de mà. El club també va recollir els trofeus que l’atorguen com a campió de clubs en les categories Sènior B 4T i Junior 2-3 d’enduro, Junior d’endurades i scooters i minimotos en sub-18. En l’apartat de pilots varen recollir trofeus l’Armand Montleon, en Marc Vives, en Bernat Sellarès, Alex Ramon i Pol Ramon.

Amb aquest reconeixements es demostra la capacitat del nostre club i dels seus pilots a realitzar grans temporades i a dignificar aquest esport a la nostre comarca. Reconeixements que no serien possible sense la gran capacitat humana que té el Moto Club Igualada i l’ajut de tots els que col·laboren i creuen en nosaltres. Això encara ens dona més força per afrontar el que esperem que el 2009 sigui una realitat i el qual comportarà una repercussió econòmica molt gran a les nostres contrades i ens situarà per uns dies a l’elit mundial. El Campionat del Mon d’Enduro. Des de el nostre Club us donem les gràcies.

Deixa un comentari

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.